HABERLER

Apple, Yunanistan'a yardım eli uzattı!

Apple, Yunanistan'a yardım eli uzattı!

14.07.2015

Ekonomik kriz ile boğuşan Yunanistan'a Apple'dan destek geldi. Amerikalı şirket, zor durumdaki ülkenin ekonomisi için katkı sağladı.

Yunanistan'daki ekonomik kriz dünya gündemindeki yerini koruyor. AB ülkeleri tarafından bir kez daha iflastan kurtarılan karşı komşu için şirketler düzeyinde de bazı destekler sunuluyor. Bu desteklerden biri de teknoloji devi Apple tarafından sağlandı.

iCloud 30 gün ücretsiz

Cupertinolu şirket Yunanistan'daki iCloud kullanıcılarını sevindirecek bir karara imza attı. Buna göre, ülkedeki tüm iCloud kullanıcıları için 30 günlük ücretsiz kullanım olanağı sunuldu. Kullanıcılar, ek 30 günlük depolama alanı kullanımları için herhangi bir ödeme yapmayacak.

Yunanistan ekonomisine destek

Apple tarafından yapılan resmi açıklamada, alınan kararda Yunanistan'da yaşanan ekonomik durumun etkili olduğu ve ülkedeki ekonomiye katkı sağlama amacının güdüldüğü belirtildi. Apple'ın bu hamlesi ülkede 1 aylık da olsa harcamaların azaltması ve dolaylı yoldan ekonomiye katkı sağlanması anlamına geliyor. Bakalım komşudaki Apple kullanıcıları kararı nasıl karşılayacak?

Diğer Haberler

sayfayı yukarı taşı